Ясна е и втората финалистка на "Уимбълдън"

Каролина Плишков ще спори с Ашли Барти за титлата

3 годиниТенис 12 Симеон Кисьов

Чехкинята Каролина Плишкова обърна трудно Арина Сабаленка (Беларус) с 5:7, 6:4, 6:4 след близо два часа игра и се класира за финала на "Уимбълдън" срещу световната №1 Ашли Барти (Австралия).

Втората в схемата Сабаленка поведе в резултата след пробив в 12-ия гейм на първата част, но чехкинята изравни след 6:4 във втория сет, печелейки подаването на Сабаленка в петия гейм. Осмата в схемата Плишкова направи пълен обрат след 6:4 и в третата част, записвайки 14 аса в срещата. Тя ще играе на втори финал от турнирите от "Големия шлем".

"Загубих първи сет и бях малко разочарована. Тя сервираше добре, но съм щастлива от това, че намерих слабо място в играта й и стигнах до победата. Имаше печеливши удари от всяка позиция. Беше важно да запазя концентрация в този равностоен мач. Екипът ми е положително настроен и това наистина ми помогна", заяви Плишкова след класирането си за финала.