Зенит на крачка от чудото

Руският гранд с впечатляващ мач в Лига Европа, късметът го изостави

Зенит (Санкт Петербург) беше на крачка да направи истинско чудо и да се класира за осминафиналите на Лига Европа. Руският гранд победи Андерлехт с 3:1 в реванша от 1/16-финалите. Победата обаче се оказа пирова и с общ резултат 3:3 Зенит отпадна от турнира. Белгийският тим дойде спокоен в брега край река Нева, след като спечели преди седмица с 2:0 у дома.
Жулиано откри в 24-ата минута, възползвайки се от груба грешка в отбраната на гостите. В 72-ата минута бразилецът асистира на Артьом Дзюба, извеждайки го сам срещу вратаря. Руският национал го преодоля без проблеми и покачи на 2:0.Само 6 минути по-късно този път Дзюба проби отдясно в наказателното поле и изведе Жулиано на празна врата за 3:0.Секунди преди последния съдийски сигнал обаче при светкавична контраатака на гостите Тулин засече с глава подаване също с глава на Нейчик и потопи в скръб трибуните, вкарвайки за 3:1.