Боряна Калейн грабна два златни медала и един бронз на Европейското първенство

Към отличията на лента и топка, тя добави и едно трето място на обръч

2 годиниСпортни 1

Българската гимнастичка Боряна Калейн триумфира с два златни медала от финалите на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив, Израел. Към отличията на лента и топка, тя добави и едно трето място на обръч.

Другата ни представителка Стилияна Николова остана без медал от финалите на отделните уреди, но за сметка на това завоюва бронзов от многобоя.

Боряна Калейн спечели във вчерашния ден и сребърен медал в многобоя при жените, както и злато в отборната надпревара заедно със Стилияна Николова и ансамбъла.

Боряна Калейн триумфира със злато на топка с отлично изпълнение по музика на "Излел е Дельо Хайдутин".

С отличното си изпълнение на лента Боряна Калейн се качи на най-високото място на почетната стълбичка.

Боряна Калейн спечели още един медал във финала на обръч - този път бронзов.