„Струва ми се, че до този момент службите на МВР изобщо не са работили по Божанов. Оттук всеки разумен човек може да помисли дали той не е бил с чадър от органите на МВР и на прокуратурата, за да може да извършва такава престъпна дейност пред очите на множество български граждани“.
Това коментира бившият вътрешен министър и настоящ депутат от ПП-ДБ Бойко Рашков във връзка с Мартин Божанов-Нотариуса, който бе показно убит на 31 януари. В друго свое интервю той коментира и че Бойко Борисов и Делян Пеевски „правят кастинга и за следващия главен прокурор“.
Рашков заяви, че парламентарната комисия, създадена да проверява фактите и обстоятелствата по случая „Нотариуса“, трябва да се занимава и с „дейността на друг подобен криминален елемент – Петьо Петров, с прякор Еврото“, тъй като и единия, и другият са били свързани с обикновени прокурори, със служители на МВР, както с хора от върховете на прокуратурата.
Той припомни и за информацията, че в един период от време Божанов е бил в близки отношения със съпругата на Петьо Петров-Еврото.
„В медийното пространство бяха публикувани снимки на едно много приятелско здрависване на Сарафов (и. д. главен прокурор Борислав Сарафов) с Петьо Еврото. Освен това съпругата Петьо Петров-Еврото свидетелства по наказателното производство в Районната прокуратура за това, че заведението на Еврото, известно като „Осемте джуджета“, е било посещавано от много прокурори и съдии, включително и от най-високите ръководни нива на българската прокуратура“, припомни още депутатът от ПП-ДБ.
Той смята, че ако се установи, че Нотариуса и Петьо Еврото са имали връзка с политици, временната парламентарна комисия по случая ще се опита да ги прикрие.
Относно това дали Мартин Божанов е бил сътрудник на МВР Рашков коментира, че това може да се разбере, ако парламентът попита вътрешния министър.
,,Сигурен съм, че е изтекла информация от МВР, че органите на реда са разговаряли със съпругата на Божанов и бизнес дамата Ивайла Бакалова“, каза още той.
По-рано Рашков коментира, че парламентарната комисия за Нотариуса няма да постигне резултати, каквито обществото очаква – „например да изясни от долу до горе има ли връзка между политически лица, които се намират в парламента, с тези фигури, които вече обществото знае“.