EURO 2020: Смело сърце - Хърватия и Англия се пребориха и отиват на осминафиналите

Англия ще играе срещу втория от „групата на смъртта“ – Германия, Португалия или Франция

3 годиниСпортни 12 Антоанета Начева

Отборът на Хърватия надделя над Шотландия в последен мач и за двата отбора от група "D" на UEFA EURO 2020 с 2:1. Резултатът на "Хемпдън Парк" откри Никола Влашич в 17-ата минута с първото си попадение на еврофиналите. Малко преди края на първата част в 42-ата минута Калъм Макгрегър успя да възстанови равенството и отбеляза за 1:1 за „гайдарите“.

Във втората част Хърватия отново поведе с попадение на капитана Лука Модрич в 62-ата минута, а в 77-ата минута Иван Перишич вкара гола на спокойствието и класира Хърватите на осминафиналите.

Във втория двубой за вечерта Англия надви отборът на Чехия с минимална разлика в спор за първата позиция в група D на UEFA EURO 2020. Рахийм Стърлинг откри резултата за „трите лъва“ още в 12-ата минута.

Англичаните се класират за осминафиналите на еврофиналите и макар с голов актив едва 2:0 те завършиха начело в своята група. Момчетата на Гарет Саутгейт ще играят срещу втория от група F, който ще стане ясен по-късно днес. И трите варианта пред Англия са изключително нелеки – Германия, Португалия или Франция.