Григор Димитров победи Кецманович на осминафинал в Акапулко

Най-добрият ни тенисист победи 21-годишният сърбин с 6-4, 6-2

3 годиниСпортни 6 Боян Марков

Българинът Григор Димитров записа още една победа на тенис турнира от категорията ATP 500 в Акапулко. Най-добрият ни тенисист победи 21-годишният сърбин Миомир Кецманович с 6-4, 6-2.

Роденият в Белград през 1999 година тенисист започна с пробив още в първия сервис гейм на Григор, но след това сънародникът ни беше категоричен, повеждайки с 4-1 и 5-2.

Сърбинът дори върна пробива, след като отрази четири сет бола. Димитров все пак успя да спечели първия сет с 6-4 по време на сервис на съперника.

Вторият сет продължи под диктовката на българина, като той проби за 3-1, а после затвърди своя брейк за 5-2 след като спаси две поредни възможности за пробив на Кецманович.

Григор затвори мача в своя полза с 6-2, като по този начин се класира за четвъртфинал. В следващия мач българинът ще срещне квалификанка от Италия Лоренцо Мусети, който записа впечатляващи победи в основната схема на турнира срещу имена като Диего Шварцман и Франсис Тиафо.