Григор Димитров стартира с победа участието си в Антверпен

Българинът победи Пабло Андухар с 4-6, 6-3, 6-4

4 годиниСпортни 1 Боян Марков

Григор Димитров стартира с победа участието си та тенис турнира от категория 250 в Антверпен. На осминафинал българинът победи 34-годишния испанец Пабло Андухар с 2-1 сета. И въпреки че загуби първия сет с 4-6, Григор не се отказа и показа необходимата дисциплина, за да направи обрат.

След пробив в четвъртия гейм на втория сет, българинът взе аванс и успя да затвори сета в своя полза - 6-3.

Началото на третия решителен сет бе ключово. Григор успя да пробие в третия гейм за 2-1, а след това и още веднъж в петия - за 4-1. Андухар върна единият пробив, но това не бе достатътчно за него. Григор затвори мача с 6-4 в решителния сет и се поздрави с успеха.

Българинът ще играе на четвъртфинал срещу победителя от мача между Милош Раонич от Канада и Камерън Нори от Великобритания.