Григор се справи лесно с Денис Шаповалов в Торонто

Българинът спечели в два сета за час и 15 минути

8 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Григор Димитров се класира за третия кръг в турнира от сериите "Мастърс" в Торонто. Той победи с 6:4, 6:3 участващия с уайлд кард Денис Шаповалов за час и 15 минути игра.  17-годишният Шаповалов, който играе за Канада, е 370-и в света и в първия кръг отстрани поставения под №11 Ник Кириос.

Мачът започна зле за българина, който допусна пробив и изоставаше с 1-3 гейма, но след това навакса и даде само още един гейм на съперника си.

Във втория сет Григор направи един пробив и той му беше достатъчен за крайната победа.

В третия кръг българският тенисист ще играе срещу хърватина Иво Карлович, който отстрани сънародника си Марин Чилич.

До момента Димитров и хърватинът са си разменили по две победи, като във всеки от мачовете им има поне по един сет с тайбрек.

Последната им среща беше в полуфиналите в Истанбул през април, като тогава българинът спечели със 7:6, 7:6.

Мачът на Димитров с Карлович е четвъртък вечер, като ще започне най-рано в 21.00 ч. българско време.