НА ЖИВО: Церемонията по закриване на Олимпиадата, Симона Дянкова е знаменосец

България си тръгна от най-престижния спортен форум в три златни медала

3 годиниСпортни 4 Ивана Иванова

Започна церемонията по закриване на олимпийските игри. Токио 2020 не разочарова зрителите по света. По време на събитието японската столица ще предаде щафетата на следващия домакин Париж.

Капитанът на ансамбъла ни по художествена гимнастика Симона Дянкова ще бъде знаменосец на България по време на закриването на олимпийските игри в Токио.

България финишира на 30-а позиция в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио.

Сънародничките ни от ансамбъла по художествена гимнастика Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс спечелиха злато.

Златни медали в Токио спечелиха също каратистката Ивет Горанова и боксьорката Стойка Кръстева. Със сребро се окичи Антоанета Костадинова в спортната стрелба, с бронзови медали - състезателките ни в борбата Тайбе Юсеин и Евелина Николова.

Снимка и видео: EUROSPORT