Националите регистрираха прогрес – паднаха само с 0-4 от Дания

Кристиян Ериксен вкара три гола за датчаните

8 годиниСпортни 5 Боряна Райчева

Резилът на българския национален отбор по футбол на японска земя продължава. В мача за третото място от турнира „Кирин Къп“ националите паднаха с 0-4 от Дания, след като в първата среща срещу домакините записаха една от най-тежките загуби в историята на българския футбол – 2-7.

Този път българите подходиха предпазливо и на почивката губеха само с 1-0. Гола вкара в 39-ата минута Расмусен.

Нещата вървяха към приемлива загуба с 0-1, когато между 72-ата и 82-ата минута полузащитникът на „Тотнъм“ Кристиян Ериксен наниза три бързи гола и фиксира разгрома.

Както и с Япония българските футболисти бяха безобразно слаби в защита, но в този мач и нападението никакво го нямаше.

Така националният отбор остава последен в турнира и се прибира от Япония с две загуби и ужасяващата голова разлика 2-11.