Пиронкова сензационно изхвърли Радванска от „Ролан Гарос“

Българката направи феноменален обрат и е сред първите 8 в турнира

8 годиниСпортни 13 Боряна Райчева

Цветана Пиронкова постигна сензационна победа срещу световната №2 Агниешка Радванска в мач от четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Мачът между двете започна в неделя, когато беше прекъснат заради настъпващия мрак и дъжд при 1-0 сета и 3-0 гейма за полякинята.

В понеделник мачове в Париж изобщо не се играха отново заради дъжд.

При подновяването на играта във вторник българката взе много трудно своето подаване, но след това не остави никакви шансове на съперничката си и след 6 спечелени гейма подред изравни сетовете.

В третия сет Пиронкова поведе с 4-0 и макар че Радванска върна един пробив, българската тенисистка продължи да играе уверено и на свой сервис затвори сета и мача на 3.

Така Пиронкова за първи път в кариерата си достига до четвъртфиналите на „Ролан Гарос“ и попада сред 8-те най-силни тенисистки на турнира.