Серина Уилямс сложи край на приказката на Пиронкова

Българката достигна до четвъртфинал на US Open 2020

4 годиниСпортни 1 Боян Марков

Серина Уилямс победи Цветана Пиронкова с 4-6, 6-3, 6-2. По този начин тя сложи край на отличното представяне на българката.

В първия сет двете взимаха своите подавания до 2-2. В петия гейм при равенство, Серина направи двойна грешка, а след това Пиронкова със страхотен бекхенд по правата успя да стигне до пробив.

Българката взе убедително следващото си подаване и Уилямс изпитваше затруднения. При 4-3 се стигна до 30-30, но Пиронкова с невероятен сервис успя да си вземе подаването. Тя дори пропусна два сетбола при сервиса на Серина.

Пиронкова все пак се мобилизира и при третия си сетбол, този път на собствен сервис, успя да затвори първия сет в своя полза с 6-4.

Пиронкова започна с пробив в началото на втория сет, но Уилямс веднага го върна. Американката имаше шансове за пробив при 2-1 в своя полза, но българката удържа.

Двете продължиха да си взимат подаванията, докато Серина не проби при 4-3 в своя полза. Тя успя да изравни сетовете след отлично изпълнен сервис.

Уилямс проби първия сервис гейм на Пиронкова в началото на третата част. В следващия гейм българката имаше шанс да върне пробива, но Серина удържа. Следващият гейм бе труден за пловдивчанката, но тя взе своето подаване и намали на 1-2.

В следващите геймове двете взимаха своите подавания. Уилямс поведе с 4-2 след отлично изпълнен сервис по правата. В следващия гейм Пиронкова сбърка бекхенд по диагонала, за да може Серина да направи още един пробив. След това американката нямаше проблем да затвори мача в своя полза.

Серина очаква на полуфинал победителката от сблъсъка между Виктория Азаренка и Елизе Мертенс. Уилямс е носителка на 23 титли от турнирите от Големия шлем и преследва 24-а, с което ще изравни рекорда на Маргарет Корт.