Тампа Бей и Далас ще играят на финала за Купа Стенли

Лайтнинг победи Айлендърс след оувъртайм

3 годиниСпортни 5 Боян Марков

Тампа Бей Лайтнинг срещу Далас Старс е големият финал за Купа Стенли през 2020 година. Късно снощи "мълниите" победиха Ню Йорк Айлендърс с 2-1 след оувъртайм и преодоляха своя съперник с 4-2 победи в сериите.

Двата отбора си размениха по едно попадение още в първите минути на двубоя. Девън Тоус откри за нюйоркчани, но Виктор Хедман изравни малко след това. Резултатът се запази до края на редовното време и двата отбора трябваше да играят продължения.

По време на внезапната смърт, Антъни Сирели се превърна в големия герой за Тампа Бей. В 13-та минута на добавеното време, канадецът отбеляза след асистенция на Гуудроу.

Така тимът от Флорида ще срещне Далас Старс на финала. "Звездите" се класираха за финалната битка, след като елиминираха Вегас Голдън Найтс с 4-1 победи в сериите. В последния сблъсък Денис Гурянов донесе победата срещу "рицарите" с гол в продълженията.

И двата отбора имат по една титла в своята история. Далас е печелил трофея през 1999 година, докато Тампа Бей - през 2004 г. Това е и първи финал за "мълниите" от 5 години насам.