10 от Локомотив загубиха минимално от Страсбург

Мартин Луков остави „смърфовете“ в играта

5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

"Локомотив" (Пловдив) загуби домакинския си двубой от третия предварителен кръг на Лига Европа с 0:1 от „Страсбург“. „Смърфовете“ играха повече от 80 минути с човек по-малко, след като Йосип Томашевич си заработи червен картон още в 10-тата минута. Той спря голова атака на противника и като последен в отбраната заслужено бе изгонен. Гостите се възползваха чудесно от отсъденото нарушение и вкараха единственото попадение в мача чрез Митрович.
Пловдивчани могат да имат претенции към съдийството в двубоя, тъй като главният рефер Жоао Пиньеро от Португалия не отсъди чиста дузпа в полза на българите за игра с ръка на Мартен в наказателното поле.
В края на първата част Ожболт вкара топката във вратата на „Страсбург“, но попадението бе отменено правилно заради засада.
Стражът на пловдивчани Мартин Луков изигра изключителен мач и спаси тима си от още попадения. По този начин той все пак остави някакви шансове на "Локомотив" за реванша идната седмица.