Черно море продължава непобеден, Славия нанесе първа загуба на Етър

Моряците пропуснаха възможността да оглавят временно класирането

5 годиниСпортни 4 Боряна Райчева

„Ботев“ (Враца) и „Черно море“ не успяха да излъчат победител в първата среща от петия кръг на efbet Лига. Двубоят завърши 1:1, като по-разочаровани от този резултат могат да бъдат варненци. Националът Исмаил Иса откри за гостите в края на първото полувреме, а в 89-тата минута Георги Вълчев донесе точката за тима си. Черно море пропусна възможността поне временно да оглави класирането, но все пак остава непобеден от началото на кампанията.

Другият двубой от програмата за петък противопостави „Славия“ и „Етър“. Столичани спечелиха с 2:1, за да запишат втората си победа от началото на сезона. Това пък бе първо поражение за гостите, които до момента се оказаха препъни камък за редица фаворити. Узунов откри резултата за белите в 24-тата минута, а нелепа грешка на вратаря на домакините доведе до изравнителното попадение на Младенов в 55-тата. Победата за „Славия“ донесе Кръстев в 82-рата минута.