ЦСКА-София и Зоря оставиха интригата за реванша

Спорна дузпа спря "червените"

5 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

„ЦСКА-София“ и „Зоря“ завършиха наравно 1:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. „Червените“ откриха резултата с попадение на Евандро в 13-тата минута, а изравнителният гол падна секунди преди края на първата част след дискусионна дузпа в полза на гостите, реализирана от Юрченко. Така интригата се запази и всичко ще се решава на реванша в Украйна след седмица.
Швейцарският съдия Сандро Шерер си докара гнева на армейските фенове, които на няколко пъти скандираха „Мафия“. Няколко негови дискусионни решения, включително отсъдената дузпа, костваха на „ЦСКА-София“ трети пореден успех в Европа пред собствена публика.
Победителят от този двубой ще се изправи най-вероятно срещу испакския „Еспаньол“, който вчера попеди като гост „Люцерн“ с 3:0.