Цвети мина като експрес и е на четвъртфинал в Бирмингам

Българската тенисистка се справи за малко повече от час с Ирина-Камелия Бегу

8 годиниСпортни 13 Боряна Райчева

Цветана Пиронкова мина като експрес през румънката Ирина- Камелия Бегу и за около час и 10 минути спечели с 6:3, 6:3 във втория кръг на тенис турнира в Бирмингам. В спор за място във финалната четворка българката ще играе срещу победителката от сблъсъка между Барбора Стрицова и Хедър Уотсън.

Пиронкова постигна пета поредна победа в Бирмингам, след като трябваше да премине три квалификационни кръга в първия си турнир на трева за 2016 г.

Българката тенисистка поведе с 3:0 в първия сет и без да даде шанс за реванш затвори гейма.

Втората част стартира с най-дългия гейм в мача, в който българката стигна до три брейкбола, преди да реализира четвъртия, а след това поведе с 2:0. Румънката обаче върна пробива и изравни.

Цвети отново проби за 3:2, след което запази преднината си до 5:3. Бегу сервираше за оставане в двубоя, но вместо това допусна нов пробив и българката спечели сета и мача.