Григор Димитров стартира с успех 2018 г.

Първата ни ракета бие на двойки в Бризбейн

6 годиниСпортни 10 Боряна Райчева

Григор Димитров започна блестящо 2018 година. Българинът и американецът Райън Харисън спечелиха срещу Лейтън Хюит и Джордан Томпсън с 6:3, 1:6, 10:5.

Припомняме, че Григор Димитров все още изчаква първия си съперник на сингъл. Срещата все още не е сигурно дали ще бъде в сряда или в четвъртък, като това ще стане ясно по-късно днес.

В първия сет българо-американският дует поведе с 3:0 гейма, след което противниците взеха един и намалиха на 1:3 гейма. Стигна се до 5:3 гейма, при което Григор Димитров сервираше и резултатът стана 6:3 гейма. В началото на втората част двете двойки си размениха геймове за 1:1. След това Хюит и Томпсън стигнаха до пробив за 3:1, който затвърдиха за 4:1. До края на сета австралийците не позволиха грешка и го спечелиха с 6:1.

Последният сет бе шампионски тайбрек. В него Григор и Харисън не допуснаха грешки и поведоха с 4:1. След това авансът им стана 7:3 и имаха 5 мачпойнта при 9:3. Съперниците върнаха две точки за 5:9, но при 10:5 всичко приключи.