Григор измъкна загубен мач и е на четвъртфинал в Пекин

Българинът победи в три сета Лука Пуи

7 годиниСпортни 11 Боряна Райчева

Григор Димитров показа здрави нерви и измъкна почти загубен мач срещу 16-ия в ранглистата французин Лука Пуи на турнира в Пекин. С резултат 6:7 (3), 7:6 (0), 6:4 българинът успя да се класира за четвъртфинала, където вероятно ще играе с Рафаел Надал.

Българският тенисист беше на две точки от загубата след загубен първи сет, но в последния момент направи пробив и се добра до тайбрек.

В него той не даде нито една точка на съперника си и изравни резултата.

В решителната част Димитров направи пробив и до края успя да задържи преднината си и да запише краен успех срещу труден съперник.