Григор оцеля срещу Зверев в Монреал

В третия кръг го чака холандец

7 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Григор Димитров спечели с 6-3, 3-6, 6-3 срещу играещия за Германия Миша Зверев на турнира в Монреал и продължава в третия кръг, където ще срещне Робин Хаазе, №52 в ранглистата. 30-годишният холандец се справи леко с Ернесто Ескобедо за по-малко от час.

Срещу Зверев Григор изигра тежък и изпълнен с грешки мач, но в решителните моменти показа по-добра концентрация и спечели след 100 минути игра.

В първия сет съперниците си размениха по два пробива за 4-3 за Димитров, след което българинът направи трети пробив и затвори частта на свой сервис.

Във втория сет имаше само един пробив и той отиде на сметката на Зверев, с което той се добра до успех и изравни резултата.

В решителната трета част Григор извади страшен късмет, след като съперникът му в шестия гейм направи 4 последователни двойни грешки, с което на практика българският тенисист направи пробив, без изобщо да е играл с топката.

След този грандиозен гаф на Зверев Димитров не допусна обрат и спечели.

В други мачове Федерер победи Питър Полански от Канада за по-малко от час, а Гаел Монфис постигна впечатляващ обрат и елиминира Кей Нишикори.