Григор разби Жил Симон

Първата ни ракета започна с успех турнира в Барселона

6 годиниСпортни 7 Боряна Райчева

Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на тенис турнира на клей корт в Барселона (Исп, €2,51 млн.). Поставеният под №2 българин, който по право почива на старта на основната схема, разгроми във II кръг френския ветеран Жил Симон (33 г.) с 6:2, 6:1 и се класира за 1/8-финалите.
За 26-годишния Григор това бе едва четвърта победа от общо 9 мача срещу бившия №6 в света. Конкретно на червена настилка досега двамата се бяха срещали два пъти и нашият нямаше спечелен дори сет.
Димитров първи даде възможност на съперника си за пробив, но спаси три поредни брейкбола в 5-ия гейм на откриващата част. След като удържа подаването си, българинът моментално се възползва от разколебания Симон и реализира още първата си възможност за пробив, повеждайки с 4:2.
Първата ракета на България (№5 в света) взе и следващите два сервис гейма на французина и набързо дръпна с 1-0 сета и 3:0 гейма във втория. Едва тогава Симон стабилизира подаването си, но само моментно и спечеленият четвърти гейм се оказа единственият му до края на мача. Григор направи нов пробив в маратонски шести гейм, след което затвори двубоя с третия си мачбол след 1,22 ч. игра на централния корт "Писта Рафа Надал".
Следващият съперник на Димитров ще бъде Малек Жазири (Тун), който елиминира "щастливия губещ" от квалификациите Ернесто Ескобедо (САЩ) с 6:4, 6:3. В единствената предишна среща с африканеца хасковлията допусна обрат с 6:4, 5:7, 4:6 във II кръг в Дубай (ОАЕ) през февруари.