Григор се измъчи срещу Джумхур, но продължава

Българинът победи с 2-1 сета след два часа игра

7 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Григор Димитров се измъчи на корта в Пекин, но постигна победа в първия кръг срещу Дамир Джумхур от Босна след около 2 часа игра. Българинът се наложи с 6-1, 3-6, 6-3 срещу прогресиращия Джумхур, който след спечелването на титлата в Санкт Петербург се изкачи до рекордното за него 40-о място в ранглистата.

Първия сет се разви прекрасно за Димитров, който контролираше напълно играта и не даде почти никакви шансове на съперника си.

В паузата обаче босненецът потърси помощ от физиотерапевт, наложи се известно изчакване и след него Григор загуби концентрация. Той допусна пробив за 5-3, като последната точка дойде от двойна грешка и така Джумхур изравни резултата и мачът влезе в трети сет.

В него българският тенисист положи усилия да се върне към представянето си от първата част и макар да имаше известнти проблеми, все пак успя да да спечели след пробив в 8-ия гейм.

Във втория кръг Григор ще има отново труден съперник – победителя от мача между Хуан Мартин дел Потро и Пабло Куевас.

Миналата година Димитров игра финал в Пекин, загубен срещу Анди Мъри и има да защитава 300 точки за ранглистата.