Григор се опълчи на Надал, но загуби

След повече от два часа българинът отпадна на полуфинал в Пекин

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров загуби полуфиналния сблъсък с водача в световната ранглиста Рафаел Надал на турнира от серията АТР 500 в Пекин. След около 2 часа и 15 минути игра българският тенисист отстъпи с 3-6, 6-4, 1-6 и няма да повтори миналогодишното си постижение, когато стигна финала и загуби от тогавашния №1 Анди Мъри.

Това означава, че от понеделник Григор ще отстъпи с една позиция в ранглистата за сметка на Стан Вавринка, който си даде почивка до края на годината. Швейцарецът обаче няма да защитава точки на този етап, докато Димитров губи 120 точки, тъй като миналата година финалът му донесе 300.

Срещу Надал Григор загуби първия сет след ранен пробив, във втория изоставаше с 0-3, но направи впечатляващ обрат и изравни резултата.

В третата част отново имаше здрава битка, но в решителните моменти Надал не допусна грешки и отива на финала.

Следващото участие на Григор е на турнира в Шанхай, който е от категорията „Мастърс“.

Досегашната равносметка на българина срещу един от най-успешните тенисисти на всички времена е 1:9 победи, като единственият му успех е миналата година на същия турнир в Пекин.