Григор срещу Едмънд около 6 часа във вторник

В другия четвъртфинал играят Надал и Чилич

6 годиниСпортни 6 Боряна Райчева

Григор Димитров ще играе четвъртфиналния си мач срещу Кайл Едмънд от Откритото първенство на Австралия по тенис във вторник сутринта. Очаква се срещата да започне около 5:30 часа българско време.

В другия четвъртфинал в този поток ще спорят №1 в ранглистата Рафаел Надал и Марин Чилич.

Балансът на Григор срещу британеца е 2:0 победи.

В момента 23-годишният Едмънд е 49-и в ранглистата, а най-високата позиция, достигана от него е 40-а в края на 2016 година.

От началото на годината роденият в Южна Африка британец има само една загуба и тя е именно срещу Григор Димитров на четвъртфиналите в Бризбейн.

В Мелбърн Едмънд поднесе една от изненадите на първия кръг, като отстрани финалиста от US Open Кевин Андерсън след обрат от 1:2 до 3:2 сета. След това британецът се справи последователно с Денис Истомин (3:0 сета) и Николоз Басилашвили, срещу когото отново направи обрат от 1:2 до 3:2 сета.

Дотук Григор преодоля последователно Денис Новак, Макензи Макдоналд, Андрей Рубльов и Ник Кириос.

Миналата година българинът игра полуфинал в Мелбърн, загубен в пет сета от Рафаел Надал. При победа срещу Едмънд Григор ще защити точките си отпреди година, но при всички положения ще запази третата си позиция в ранглистата, тъй като четвъртият Александър Зверев вече напусна турнира.