Ман Юнайтед разнищи Челси

"Червените дяволи" показаха убийствена ефективност

пропускане
5 годиниСпортни 11 Боряна Райчева

"Манчестър Юнайтед" разби "Челси" с 4:0 в голямото дерби на старта на "Висшата лига", играно на "Олд Трафорд". Маркъс Рашфорд се разписа на два пъти (18' дузпа, 67'), а по едно попадение добавиха Антони Марсиал (65') и дебютантът Даниел Джеймс (81').
"Челси" започна срещата много добре и като цяло бе по-опасният отбор на терена през първата част. Футболистите на Франк Лампард, който дебютира начело на тима, създадоха куп положения, но не успяха да реализират нито веднъж. Де Хеа се отличи с чудесни спасявания, а на два пъти и гредата покриваше "Юнайтед".

В 18-тата минута Курт Зума направи глупост в наказателното поле, която доведе до 11-метров наказателен удар в полза на домакините. Маркъс Рашфорд отбеляза неспасяемо. До края на полувремето "Юнайтед" не създаде нищо по-интересно, а Челси така и не стигаше до гол.

Втората част започна идентично - с натиск на гостите, но без попадение. Така се стигна до 65-тата минута, когато Марсиал завърши изключителна контраатака за 2:0. Само 2 минути по-късно гениален пас на Пол Погба изведе Рашфорд сам срещу вратаря  и той не сгреши. При класически резултат в полза на "червените дяволи" желанието за игра в редиците на "Челси" замря и съвсем логично се стигна и до четвърто попадение - дело на Даниел Джеймс в 81-та минута. "Юнайтед" показа убийствена ефективност в атака и изключителна скорост и заяви ясно амбициите си за силен сезон, а защо не и за титлата.

В следващия кръг "Юнайтед" гостува на "Уулвърхемптън", а "Челси" е домакин на "Лестър". През седмицата "сините" ще се изправят срещу европейския шампион "Ливърпул" за Суперкупата на Европа.