Ман Сити отвърна подобаващо

"Гражданите" разбиха Уест Хям с 5:0

5 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Манчестър Сити отговори подобаващо на Ливърпул. "Гражданите" удариха "Уест Хям" като гост с 5:0 и стартирата ударно защитата на титлата си. С хеттрик се отчете Рахийм Стърлинг (51, 75, 90), а другите две попадения отбелязаха Габриел Жезус (25) и Серхио Агуеро (85) от дузпа.

Освен с гръмкия резултат, мачът ще се запомни и с първото използване на системата за видеонаблюдения в Англия. ВАР се намеси на три пъти в срещата. В 54-тата минута гол на Жезус бе отменен заради тънка засада на Стърлинг, а в 76-тата съдията прегледа второто попадение именно на Стърлинг преди то да бъде зачетено. Пет минути преди края на двубоя, Фабиански спаси дузпата на Агуеро, но след намесата на ВАР тя бе изпълнена отново - този път успешно.

По този начин Гуардиола и възпитаниците му приеха хвърлената ръкавица от "мърсисайдци" късно снощи и по всичко личи борбата за титлата, която наблюдавахме през целия минал сезон, продължава с пълна сила и сега.