Пиронкова доиграва мача със Симона Халеп

Българката засега води с 1-0 сета и 2-1 гейма

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Цветана Пиронкова ще доиграва мача си срещу №2 в ранглистата- румънката Симона Халеп, от третия кръг на турнира в Ийстбърн. Срещата беше прекъсната в сряда поради дъжд при 1-0 сета в полза на българката и 2-1 гейма след пробив.

Преди това Цвети се справи с друга румънка – Моника Никулеску, №32 в света, в два сета.

Срещу Халеп Пиронкова допусна ранен пробив, но при 5-4 за Халеп го върна и след това сетът трябваше да бъде решен с тайбрек. Макар да изоставаше с 4-6, българката запази самообладание и спечели с 8-6.

Вторият сет, от който се изиграха само три гейма, почна с пробив на Пиронкова, Халеп го върна, но Цвети направи нов пробив и поведе с 2-1. При резултат 40-30 за Пиронкова в четвъртия гейм заваля дъжд и мачът беше прекъснат.

Очаква се той да започне след 14 часа българско време.

Ако Пиронкова победи, тя отново ще трябва играе още един мач в рамките на деня – срещу Елена Веснина или Каролин Вожняцки.