„Реал“ и „Ливърпул“ на четвъртфинал в Лигата

Кралският клуб безмилостен в Париж

6 годиниСпортни 6 Боряна Райчева

„Реал“ Мадрид и „Ливърпул“ са първите четвъртфиналисти от Шампионската лига. Тимът от испанската столица бе безмилостен в Париж и надигра за втори път ПСЖ, този път с 2:1. Така с общ резултат 5:2 най-добрият отбор в Европа победи най-богатия.

След нулево първо полувреме Кристиано Роналдо  откри резултата в 51-ата минута, а червен картон на  Марко Верати обезсърчи още повече момчетата на треньора Унай Емери.  В 71-ата минута Единос Кавани изравни, но дори и тогава домакините не си вярваха, че могат да вкарат още два гола и да докарат мача до продължения, още повече при отсъствието на голямата си звезда Неймар. В 80-та минута Каземиро окончателно потопи домакините и донесе победата на испанците.

По същото време в Ливърпул, едноименният тим прие „Порто“ в протоколен реванш, който започна при резултат 5:0 за домакините. Мачът на „Анфийлд“ завърши 0:0, но въпреки това двата тима се постараха да предложат красив футбол. „Порто“ се представи далеч по-добре, отколкото в първата среща и можеше да стигне до победата. Треньорът на „Ливърпул“ Юрген Клоп остави част от звездите да си почиват, предвид сблъсъка с „Манчестър Юнайтед“ в събота от Висшата лига.

Тази вечер ще се определят още два четвъртфиналиста. „Манчестър Сити“ приема швейцарския „Базел“ след 4:0 в първия мач. Тимът на Пеп Гуардиола напрактика се е класирал за следващата фаза и само ще трябва официално да подпечата успеха си.

Много по-интересно ще е в Лондон, където „Тотнъм“ приема „Ювентус“. В първата среща англичаните изненадаха тима от Торино с 2:2 и много аткрактивен футбол. Сега италианците са изправени пред заплахата да отпаднат още на осминафинал на най-интересния европейски футболен турнир.