Русия е новият европейски шампион по волейбол

Германия е втора, сърбите взеха бронза

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Русия е новият европейски шампион по волейбол. На финала руснаците победиха с 3-2 Германия, като това бяха първите геймове, които загубиха през целия шампионат.

Русия повеждаше на два пъти, но германците, за които това беше първи финал на Европейско първенство, успяваха да изравнят. В тайбрека опитът и по-добрата концентрация на руснаците си казаха думата и Русия се върна на върха в европейския волейбол.

За третото място Сърбия се наложи също с 3-2 срещу тазгодишната сензация Белгия.

Българските волейболисти останаха на шесто място, след като на предишното първенство, на което бяхме домакини заедно с Италия, завършихме четвърти.