Серина мина бързо през Осака

Уилямс взе реванш за финала в US Open

5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Серина Уилямс победи Наоми Осака в най-интригуващия мач от четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Торонто. Американката спечели убедително с 6:3; 6:4 и така взе реванш за загубения финал на US Open миналата година. Уилямс бе безкомпромисна на начален удар, като наниза цели 12 аса.

В следващия кръг носителката на 23 титли от "Големия шлем" ще мери сили с чехкинята Мари Бузкова. В четвъртфиналите квалификантката се изправи срещу Симона Халеп. Победителката от "Уимбълдън" загуби първия сет, а след това се отказа заради болки в левия крак.

Във втория полуфинал ще участва друга американка - София Кенин, която се справи с Елина Свитолина в два сета. Нейна съперничка ще е представителката на домакините Бианка Андреску, победила друга фаворитка Каролина Плишкова.