Серина – Осака е гвоздеят на 1/4-финалите в Торонто

Това е първата им среща от финала на US Open през 2018-а

5 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Серина Уилямс и Наоми Осака ще се изправят една срещу друга на четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Торонто, Канада. Американката се наложи над Екатерина Александрова със 7:5; 6:4, а Oсака победи със 7:6(4); 6:4 Ига Свьонтек. За последно те се срещнаха на финала на „US Open” през миналата година, когато Осака спечели с 6:2; 6:4. Този мач се запомни с множество неприлични реплики, които си размениха Серина и съдията на стола Карлос Рамос.
Шампионката от миналия сезон Симона Халеп също се класира за четвъртфиналите след лесна победа над Светлана Кузнецова с 6:2; 6:1. Следващата й съперничка ще бъде Мари Бузкова, победила Йелена Остапенко с 6:2; 6:2.
Носителката на титлата в Торонто от 2017-а Елина Свитолина също намери място сред най-добрите 8. Тя спечели мача си с Белинда Бенчич с 6:2; 6:4 и за място на полуфинала ще спори с американката София Кенин, която победи Даяна Ястремска с 6:2; 6:2.
Последният четвъртфинал противопоставя чехкинята Каролина Плишкова и представителката на домакините Бианка Андреску.