Смешниците на Петев с геройска победа срещу Люксембург

Националният отбор беше на косъм от исторически провал

8 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Националният отбор по футбол постигна драматична победа с 4-3 срещу Люксембург на старта на квалификациите за Световното първенство по футбол през 2018 година. Селектираният от Ивайло Петев състав откри резултата чрез Димитър Рангелов в 16-ата минута, но през второто полувреме за 2 минути от 60-ата и 62-ата минута Йоаким обърна резултата.

Марселиньо изравни в 65-ата минута, а Ивелин Попов даде преднина на селекцията на Петев в 78-ата с гол от пряк свободен удар. В добавеното време влезлият като резерва 18-годишен играч на „Шалке“ Бонер направи 3-3, но малко преди последния сигнал резервата Александър Тонев вкара за крайното 4-3.

В другите мачове от групата Беларус и Франция завършиха 0-0, а Швеция и Холандия също записаха равенство, но 1-1.