Англия победи Украйна с 2:0

Хари Кейн увеличи головата си сметка за "трите лъва"

1 годинаФутбол 11 Симеон Кисьов

Англия победи Украйна с 2:0 в европейска квалификация, играна в Лондон. Преди началото на срещата Хари Кейн получи награда за голмайстор №1 в историята на английския национален отбор с 54 попадения.

Звездата на Тотнъм успя да увеличи головата си сметка с още едно попадение в 37-ата минута, а три по-късно Букайо Сака удвои резултата (2:0).

Дебют като титуляр за „трите лъва“ направи Джеймс Мадисън, а през второто полувреме Айвън Тони записа своето първо участие за Англия.

Двубоят започна с умерен натиск на „трите лъва“, но възпитаниците на селекционера Гарет Саутгейт не успяха да създадат чисто положение в първите 30-ина минути.

Първото такова бе реализирано в 37-ата минута, когато точен бе Хари Кейн. Букайо Сака получи отдясно от Кейн, а секунди по-късно центрира в наказателното поле, връщайки към своя съотборник, който се оказа на правилното място и насочи топката във вратата на Украйна.

Авансът на домакините бе удвоен в 40-ата минута. Сака получи от Джордан Хендерсън на границата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл на Анатолий Трубин, оставяйки украинския страж без шанс да стигне до топката.

Второто полувреме започна по подобен начин на първото. Англичаните владееха повече топката, налагайки постоянен натиск върху защитата на гостите.

„Трите лъва“ имаха шанс да направят резултата класически в 73-ата минута. При контраатака на домакините, Англия се оказа в ситуация трима на двама, като Кейн подаде наляво към Джуд Белингам, от който се изискваше точно центриране в наказателното поле. Грешен пас на халфа на Борусия Дортмунд обаче предотврати опасността пред вратата на Трубин.

В 87-ата минута Бен Чилуел проби в наказателното поле и пусна към Конър Галахър, който стреля веднага, но Анатолий Трубин изби в корнер. С това се и изчерпаха интересните положения в мача.

С успеха британците се изкачиха на върха с 6 точки от два мача (2:1 срещу Италия преди дни), докато украинците изиграха първата си среща от битката за Евро 2024 в Германия.