Арда победи Пирин (Благоевград) с 3:0

Дузпа стил "Паненка" от Тонислав Йорданов за класически успех на тима от Кърджали срещу Пирин

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Арда победи с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в първи2 домакински мач на Георги Чиликов като старши треньор на кърджалийци. Лъчезар Котев, Иван Коконов и Тонислав Йорданов бяха точни за домакините,а  гол на последния бе отменен заради засада след намесата на ВАР. Поражението разклаща още по-сериозно стола на треньора на "орлетата" Уорън Фийни. Неговият тим е на последно място с едва 3 точки.

Арда имаше пълно превъзходства в двубоя и още в 10-ата минута откри резултата. Лъчезар Котев овладя топката на около 25 метра от вратата на Пирин и с хубав удар преодоля Шейтанов - 1:0 за домакините.

Последваха спокойни минути, преди да се стигне до 40-ата минута, когато изходът бе предрешен. Жуниньо напредна, навлезе в наказателното поле и подаде успоредно към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на Шейтанов - 2:0.

През второто полувреме дебют за Арда направи Атанас Захиров, а Тонислав Йорданов с красиво изпълнение на дузпа в стил Паненка оформи крайното 3:0 в 59-ата минута.

Арда е на шестото място с 8 точки в актива си.