Арсенал победи Уест Хям с 1:0

Дани Уелбек носи успеха над Уест Хям

Арсенал спечели лондонското дерби срещу Уест Хям от четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата в Англия. Единственото попадение за успеха бе дело на Дани Уелбек малко преди края на първото полувреме.
Тимът на Арсен Венгер бе без част от основните си играчи, които получиха почивка, но успя да надделее над своя съперник. "Артилеристите" имаха надмощие в мача и заслужено ликуваха след последния съдийски сигнал.
Първото половин час не предложи много емоции, но постепенно двата тима се отвориха.  Колашинац намери Тио Уолкот в наказателното поле, който необезпокояван от добра позиция стреля с глава, но топката мина покрай вратата.В 42-ата минута домакините все пак поведоха. Дебюши получи центриране в наказателното поле и с глава продължи към Дани Уелбек. Нападателят на Арсенал успя да чукне топката с крак и тя да влезе във вратата за 1:0.
Уест Хям стигна до първата си по-интересна ситуация в мача едва след като е изминал един час. Чичарито стреля опасно от фаул, но топката профуча покрай гредата.
В 72-ата минута Джо Харт събори Уелбек на границата на наказателното поле, а съдията прецени, че ситуацията е за жълт картон.До края нов гол не падна и Арсенал продължава напред в турнира.