Арсенал се завърна към безидейната игра

След този резултат “артилеристите” са девети в класирането с актив от 10 точки

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

След четири поредни победи във всички турнири Арсенал завърши 0:0 при гостуването си на Брайтън. Отборът на Микел Артета създаде много малко в нападение, а Аарън Рамсдейл имаше решителна намеса малко преди края, която помогна на “артилеристите” да спечелят точка.

Брайтън имаше предимство през първото полувреме, но не се възползва от шансове си. Тросар и Мопе пропуснаха добри възможности, а удар с глава на Дан Бърн завърши в гредата. Най-добрият шанс за лондончани през първата част се откри пред Обамеянг, но той стреля с глава покрай вратата. След почивката Арсенал много рядко стигаше до вратата на съперника. При една от малкото възможности Емил Смит Роу стреля право във вратаря на домакините Роберт Санчес.

След този резултат “артилеристите” са девети в класирането с актив от 10 точки. Брайтън е пети, като изостава само на две точки от лидера Челси и има актив, колкото Ливърпул и Манчестър Юнайтед.