Арсенал спря Ливърпул

Шампионът на Англия загуби от "топчиите" след обрат

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Ливърпул допусна обрат при гостуването на Арсенал и загуби с 1:2 срещата от 36-ия кръг на Висшата лига. Шампионите поведоха чрез Садио Мане в 20-ата минута, а домакините стигнаха до ценните три точки след голове още до почивката. Александре Лаказет в 32-ата направи 1:1, а в 44-ата и Рийс Нелсън успя да се разпише - 2:1.

За Ливърпул това е първа загуба в последните 11 мача срещу Арсенал. С поражението тази вечер приключи надеждата на "мърсисайдци" да подобрят рекорда на Манчестър Сити за най-много точки в рамките на един сезон. През 2017/2018 "гражданите" събраха 100 точки, а Ливърпул в момента е с 93 при два оставащи двубоя до края - домакинство на Челси и гостуване на Нюкасъл.

Успехът в Лондон тази вечер остави живи надеждите на Арсенал за класиране в евротурнирите. "Топчиите" събраха 53 точки и заемат деветото място към момента.