Челси победи Кристъл Палас с 1:0

"Гражданите" изпревариха Тотнъм, изостават на 7 точки от Ливърпул

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Челси изпрати календарната 2018 година с успех. "Сините" взеха лондонското дерби с Кристъл Палас с минимален успех 1:0. В герой за символичните гости се оказа Нголо Канте, който отбеляза в началото на втората част.
Срещата на "Селхърст Парк" бе доста равностойна в самото си начало, но около 30-ата минута Челси установи контрол върху събитията на терена.
Така "сините" от "Стамфорд Бридж" стигнаха и до гол. Той падна в 51-ата минута, а негов автор бе Нголо Канте. Световният шампион с Франция засече чудесно центриране на Давид Луис, правейки стража на "орлите" безпомощен - 1:0.
Дори след попадението гостите бяха по-добрият отбор, но в самия край на мача можеха все пак да не вземат пълния актив от точки. Конър Уикъм се оказа на чудесна позиция в 88-ата минута, но стреля встрани отбита топка в наказателното поле на Кепа Арисабалага.
Така Челси триумфира и ще посрещне новата година от 4-ото място с актив от 43 точки. "Сините" изостават от третия Манчестър Сити на 1 пункт, но "гражданите" имат среща пасив срещу Саутхямптън днес. Кристъл Палас от своя страна е 14-и с 19 пункта.