Валенсия победи Селта с 2:1

Тимът от Виго пък има 21 и е на 17-о място точно над зоната на изпадащите, където са Райо Валекано, Виляреал и Уеска

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Валенсия обърна Селта във Виго с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи на седмата позиция във временното класиране с 26 точки. Тимът от Виго пък има 21 и е на 17-о място точно над зоната на изпадащите, където са Райо Валекано, Виляреал и Уеска.
Домакините откриха чрез Нестор Араухо в 40-ата минута, който се разписа с глава след ъглов удар. След почивката треньорът на Валенсия Марселино пусна в игра Кевин Гамейро и 18-годишния Феран Торес, което се оказа печеливш ход. Именно тийнейджърът изравни в 71-ата минута. Французинът пък влезе в ролята на асистент за победния гол на Родриго в 84-ата минута. Успехът е заслужен за Валенсия, тъй като отборът на Марселино доминираше в срещата и отправи два пъти повече удари в очертанията на вратата от съперника - 8 срещу 4.