Барселона победи Леганес с 3:1

Каталунците възстановиха аванса си на върха

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Барселона срази гостуващия Леганес с 3:1 в среща от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион и възстанови аванса си от 5 точки пред втория Атлетико (Мадрид). Каталунците отново са и на 10 точки пред Реал (Мадрид), изкачил се до третото място в този кръг. Лионел Меси бе оставен резерва, но се появи в игра на мястото на Карлос Аленя в 64-ата минута и допринесе сериозно за успеха.
Футболистите на Ернесто Валверде доминираха от първия съдийски сигнал, но успяха да поведат едва в 32-ата минута, когато Усман Дембеле се разписа след подаване на Жорди Алба.
Леганес шокира „Камп Ноу“ в 57-ата минута, когато датчанинът Мартин Брайтуайт изненадващо изравни след пас на Ен Несири. Домакините се втурнаха в атака след гола и усилията им дадоха резултат в 71-ата минута, когато Лионел Меси отправи силен удар и вратарят Пичу Куеяр спаси, но притичалият Луис Суарес направи добавка за 2:1. В тази ситуация уругваецът удари с коляно вратаря, който обаче не бе овладял топката и след намесата на ВАР попадението бе признато.
Каталунците продължиха да превъзхождат тотално съперника и в добавеното време Лионел Меси (90+2) оформи крайния резултат след комбинация с Жорди Алба. Това бе 18-и гол за аржентинеца от началото на сезона.
Така Барселона събра 46 точки остава убедителен лидер. Леганес е на 14-а позиция с 22 точки.
В други срещи от кръга по-рано тази вечер Леванте победи у дома Валядолид с 2:0, а Райо Валекано изтърва два гола аванс и завърши 2:2 с гостуващия Реал Сосиедад.