Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с 2:0

"Дюшекчиите" са вече само на 2 точки от върха

Атлетико (Мадрид) срази на свой терен тима от едноименното мадридско предградие Хетафе с 2:0 в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион и се доближи само на 2 точки от лидера Барселона, който утре гостува на Жирона в каталунски сблъсък.
Играчите на Диего Симеоне не срещнаха трудности срещу представящия се силно напоследък Хетафе и спряха серията му от пет мача без загуба – четири победи и едно равенство.
Голямата звезда на „дюшекчиите“ Антоан Гризман (27) и халфът Саул Нигес (37) вкараха головете за успеха още през първата част. С попадението си Гризман стана вторият футболист след Лионел Меси, вкарал 10 или повече гола в седем последователни сезона в испанския елит.
Две минути преди края на срещата бранителят на Хетафе Джене Даконам получи втори жълт картон, за нарушение срещу Томас в средата на терена, и остави своя тим в намален състав.
След победата си Атлетико събра 44 точки на втората позиция и се доближи на 2 от лидера Барселона, а в същото време отново е с аванс от 8 пред Севиля, разбил с 5:0 у дома Леванте по-рано днес, и Реал (Мадрид), който утре гостува на Еспаньол.