Атлетико Мадрид победи Реал Сосиедад  с 2:0

Алваро Мората отново блести за "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид отново се доближи на седем точки от лидера Барселона след успех с 2:0 при гостуването си на Реал Сосиедад в мач от 26-ия кръг на испанското първенство. Зимната придобивка Алваро Мората реализира и двете попадения с глава (30 и 33) и така във втори пореден кръг допринесе голово за успеха на своите. Тимът на Диего Симеоне игра около половин час с човек по-малко след червен картон на Коке.
Домакините взеха инициативата в началото. В 14-ата минута Саул не успя да изчисти и позволи на Микел Оярсабал да шутира. Бързоногото крило стреля в ръцете на Ян Облак. В 18-ата защитата на “чури урдин” сбърка под натиска на Мората, вратарят беше преодолян, но испанският нападател не успя да отклони топката достатъчно силно. Минута по-късно 19-ата Херонимо Руи изби след удар на Мората. Последва центриране на Коке за Мората, който създаде нова опасност, отново отразен от вратаря.
В 30-ата Тома Льомар центрира от корнер, Диего Годин отклони на първа греда към непокрития Мората, който реализира с плонж - 0:1. Три минути по-късно гостите от Wanda Metropolitano отбелязаха след ново статично положение. Коке центрира, а Мората скочи най-добре от всички, за да насочи в мрежата, удвоявайки преднината на “червено-белите”.
Момчетата на Иманол тръгнаха напред с началото на втората част, но много рядко застрашаваха вратата на Облак. В 62-ата баските получиха тласък с изгонването на Коке. Испанският национал получи втори жълт картон за остро нарушение на фланга. В 75-ата Рубен Пардо центрира отдясно, а Микел Мерино нанесе много добър удар с глава към далечния ъгъл - Облак се разтегна и направи изключително спасяване.
В 85-ата преминалият отляво след почивката Хуанфран задържа топката между двама и я извади към дъгата, където Антоан Гризман подаде надясно за Санти Ариас. Ударът на десния защитник не се получи. В 90-ата Сандро Рамирес шутира силно от 12 метра, пращайки топката встрани.
С успеха Атлети се утвърди на втората позиция в класирането с пет точки преднина пред Реал Мадрид. Амбициите на Реал Сосиедад за европейско участие бяха поохладени.