Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0

"Артилеристите" сразиха "червените дяволи" и ги задминаха

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Арсенал срази у дома Манчестър Юнайтед с 2:0 в дербито от 30-ия кръг на английската Висша лига и го измести от четвъртата позиция във временното класиране. Гранит Джака (12) и Пиер-Емерик Обамеянг (69-дузпа) реализираха головете за „артилеристите“. Това бе първа загуба за "червените дяволи" в английския елит под ръководството на Оле Гунар Солскяер.
Мачът на „Емирейтс“ започна с домакински натиск и още във втората минута малко не достигна на Лаказет да засече на близката греда. Гостите обаче пропуснаха да открият резултат шест минути след това при първата си по-опасна атака. Люк Шоу центрира отляво, а Лукаку засече от въздуха, но топката срещна напречната греда, а опитът на Погба за добавка бе блокиран.
В 12-ата минута Гранит Джака даде преднина на „топчиите“ след удар от около 22 метра. Де Хеа тръгна първоначално в другата посока, подлъган от траекторията на топката, която влетя в мрежата за 1:0. Седем минути по-късно „червените дяволи“ отново нямаха късмет, след като удар на Фред срещна десния страничен стълб. До края на първата част последваха пропуски на Мейтланд-Найлс от „артилеристите“ и Рашфорд и Лукаку за гостите.
След почивката в 50-ата минута вратарят на домакините Лено се намеси решаващо след удар на излезлия сам срещу него Лукаку. В 65-ата минута Погба опита извеждащо подаване към Рашфорд, но Лено изпревари нападателя. Гостите имаха инициативата, но  след почивката и търсеха изравнителното попадение, но в 68-ата минута „артилеристите“ получиха дузпа. Лаказет нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Фред, а Пиер-Емерик Обамеянг (69-дузпа) реализира отсъдения наказателен удар за 2:0. От тук до края на срещата Юнайтед така и не успя да отвърне на удара и си тръгна с празни ръце от Лондон.
С 18-ия ри успех за сезона Арсенал събра 60 точки и измести Манчестър Юнайтед от четвъртата позиция и е на една от третия Тотнъм. „Червените дяволи“ са пети с 58 точки.