Наполи разби Удинезе с 4:2

Футболистите на Карло Анчелоти трудно пречупиха Удинезе

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Наполи надви трудно у дома Удинезе с 4:2 в зрелище от 28-ия кръг на италианската Серия „А“ и съкрати до 15 точки огромния аванс на Ювентус, който по-рано през деня падна с 0:2 при визитата си на Дженоа и допусна първа загуба за сезона.
Домакините изтърваха преднина от два гола през първото полувреме, но след почивката показаха различна игра и спечелиха трите точки. Вратарят им Давид Оспина претърпя неприятен инцидент и напусна стадион “Сан Паоло” с линейка, след като получи сериозен удар в главата от Иняцио Пусето. Първоначално колумбиецът остана на терена след сблъсъка в седмата минута, но се свлече на земята в 42-ата минута и бе закаран в болница.
Амин Юнес (17) и Хосе Кайехон (26) дадоха сериозен аванс на домакините след асистенции на Дрис Мертенс, но Кевин Лазаня (30) и асистиралият му Секо Фофана (36) изравниха за 2:2 преди почивката. След нея Аркадиуш Милик (57) и Дрис Мертенс (69) донесоха трите точки за водения от Карло Анчелоти тим.
След 18-ата си победа за сезона Наполи е втори с 60 точки и 15 по-малко от лидера Ювентус. Удинезе допусна 14-а загуба и е 16-и с 25 точки.
По-рано през деня Аталанта завърши 1:1 с гостуващия Киево, Емполи надви у дома Фрозиноне с 2:1, а Лацио срази Парма с 4:1 на „Олимпико“.