Етър победи Верея с 3:0

Етър победи Верея на ходом

Етър спечели с класическото 3:0 гостуването си на аутсайдера Верея в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Трейс Арена" беше от група "А" на плейофа за оставане в елита. Най-интересното от срещата бе, че с хеттрик за Етър блесна един от големите любимци на публиката във Велико Търново - Иван Петков. Цар Иван, както е наричан таранът, се разписа два пъти преди почивката - в 14-ата и 39-ата минути, както и в 72-ата.
Футболистите на Красимир Балъков бяха пълни господари на терена и дори пропуснаха да се поздравят с още по-изразителна победа. Първият удар в мача беше на Крум Стоянов, който прати топката над вратата на Верея. Бързоногият сливналия в 14-ата минута центрира отлично и асистира на Иван Петков за първия му гол - 0:1. Нападателят, който получи шанс от Балъков в този мач, засече с глава, след като Стоянов му поднесе топката пред Кацарев.
Стражът на Верея след това спаси удар на Даниел Младенов, а по-късно и на Велко Батрович и Румен Руменов.
В 39-ата минута Цар Иван удвои преднината на "болярите". И този път асистент му беше много активният по лявото крило Крум Стоянов.
Първият удар по посока вратата на Етър дойде в 44-ата минута. Велин Желязков пробва да изненада Христо Иванов с далечен изстрел, но без успех. Секунди по-късно Румен Руменов удар греда.
След почивката падна само още един гол. В 72-ата минута Иван Петков оформи своя хеттрик. Таранът вкара на празна врата след удар на Даниел Младенов, който Кацарев изби в гредата, след което Цар Иван довкара - 0:3.