Лацио надви Сампдория с 2:1

Тимът на Симоне Индзаги временно се изкачи на седмо място в класирането с 55 точки. Сампдория е на девета позиция с 48

Лацио надви с 2:1 Сампдория в Генуа в мач от 34-ия кръг на Серия "А". По този начин "бианкочелестите" запазиха шансове да завършат сезона дори в Топ 4, а Сампдория вече изгуби всякакви надежди за попадане в зона "Европа". В герой за столичани днес се превърна Фелипе Кайседо, който реализира две хубави попадения още преди да са се изиграли и 20 минути. 36-годишният ветеран Фабио Куалярела пък бе автор на гола за Самп и продължава да е лидер в подреждането при топреализаторите с вече 23 гола. С по 2 попадения по-малко са Кшищоф Пьонтек от Милан и Дуван Сапата от Аталанта.Още в третата минута еквадорският нападател Фелипе Кайседо даде преднина на гостите от Рим в резултата. Кайседо наказа грешка на противников играч и след великолепна индивидуална акция преодоля от близко разстояние вратаря Емил Аудеро.В 19-ата минута Кайседо бе точен за 0:2, като този път еквадорецът порази целта с отличен удар с глава след центриране на Ромуло отдясно.Нещата се усложниха още повече за домакините от Генуа в последната минута на първото полувреме, когато Гастон Рамирес бе отстранен от игра за втори жълт картон и Сампдория остана с 10 души.Второто полувреме се оказа напрегнато за "орлите" от Рим. В 57-ата минута Фабио Куалярела бе изпуснат в наказателното поле от защитата на Лацио и от съвсем близко разстояние опъна мрежата зад Томас Стракоша. В следващите няколко минути бе горещо пред вратата на столичани, като Стракоша направи блестящо спасяване след шут на Никола Муру и финалистът за Купата на Италия оцеля, след което играта се поуспокои.В 75-ата минута включилият се от пейката за Лацио днес Чиро Имобиле изстреля снаряд от фаул към вратата на Аудеро, но за късмет на стража топката се удари в напречната греда и тупна на голлинията без да я премине.В крайна сметка Сампдория не успя да се добере до равенство, а Лацио не съумя да направи победата си по-убедителна, но гостите прибавиха 3 ценни точки към актива си. Тимът на Симоне Индзаги временно се изкачи на седмо място в класирането с 55 точки. Сампдория е на девета позиция с 48.