Милан се върна на победния път

„Росонерите“ с четвърти успех от началото на сезона

4 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

След два кръга без успех Милан се върна на победния път, след като надви у дома СПАЛ с 1:0 в последен мач от междинния десети кръг на италианската Серия „А“.
Първият страхотен шанс за гол в мача пропусна Кастийехо, който в 13-ата минута бе намерен на метри от вратата, но вместо да се разпише, нацели напречната греда. Минута по-късно Пьонтек шутира от далечна дистанция и топката премина малко над вратата.
В 24-ата минута и СПАЛ стигна до възможност за гол. Флокари отправи удар с глава след центриране от корнер, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.
"Росонерите" продължаваха да натискат и в 30-ата минута Чалханоглу пропусна след диагонален удар, пращайки топката в ръцете на Бериша. Пет минути след това и Джанлуиджи Донарума се намеси на отсрещната врата при удар на Андреа Петаня.
Малко след почивката Тео Ернандес вкара гол отблизо след пас на Пакета, но попадението не бе зачетено заради засада. В 63-ата минута все пак Милан поведе, след като Пьонтек се откъсна и бе съборен пред наказателното поле, а Сусо реализира от фаула за 1:0.
До края на мача домакините продължиха да бъдат по-активни, но Пакета и Пьонтек не успяха да поразят вратата на гостите.
След четвъртата си победа за сезона Милан е десети с 13 точки. СПАЛ заема предпоследна позиция със 7 точки.