Агуеро блести, Сити бие лесно

"Гражданите" удариха Борнемут като гост

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Манчестър Сити записа безпроблемна победа с 3:1 като гост на Борнемут в мач от Висшата лига. Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро се отчете с две попадения, а един добави Рахийм Стърлинг. За домакините от стадион "Виталити" се разписа Хари Уилсън.
Три от попаденията паднаха през първата част. Резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Агуеро, от близка дистанция, не остави шансове на стража на съперника.Две минути преди паузата Стърлинг се озова очи в очи с вратаря на Борнемут и също не сгреши, удвоявайки предимството на тима си.Хари Уилсън върна интригата след чудесно изпълнение на свободен удар в продължението на първата част, но в 64-ата минута Кун сложи точка на спора.Пробив на Силва заложи топката на десния крак на Агуеро, който не сгреши, оформяйки крайното 1:3.
Манчестър Сити няма загуба във всичките си вече 15 сблъсъка с Борнемут до момента, като спечели цели 9 пъти, при голова разлика 28:4.