Аякс надви Ювентус с 2:1

Холандският гранд надигра "бианконерите" на техния стадион

Спящият колос Аякс се събуди! Холандците продължават да изумяват Европа, след като елиминираха италианския хегемон Ювентус и се класираха на 1/2-финалите в Шампионска лига за първи път от 20 години!
Гостите спечелиха насред Торино с 2:1, като това беше най-малкото, с което "Старата госпожа" се отърва. Всичко започна брилянтно за домакините, след като Кристиано Роналдо откри резултата в 28-ата минута, но след това Аякс пое инициативата и не я изпусна до самия край.
Дони ван де Беек изравни в 34-ата минута, а в 68-ата Матийс де Лихт донесе успеха за холандците, които с общ резултат 3:2 от двата мача се клаираха за следващата фаза.
Там съперник ще е победителят между Манчестър Сити и Тотнъм, които играят на "Етихад" утре вечер. Преди реванша лондончани имат преднина от 1:0.