Аякс прегази "кучетата" на старта

Полуфиналистът от миналия сезон Аякс разби у дома Лил с класиката 3:0 в първия си мач от група H на Шампионската лига. В другата среща от тази група Валенсия спечели с 1:0 при визитата си на Челси.
Грандът от Амстердам доминираха от самото начало на „Йохан Кройф Арена“ и поведе с гол на Куинси Промес (18) след пас на Николас Талиафико. До края на първата част нямаше повече попадения.
„Кучетата“ не успяха да отвърнат на удара и след почивката, инкасирайки още два гола във вратата си. Едсон Алварес (50) се разписа след подаване на Давид Нерес, а Николас Талиафико (62) оформи крайния резултат след асистенция на Зиех далеч преди последния съдийски сигнал.
Така след първите срещи Аякс оглави временното класиране в групата, а Лил се озова на дъното.